ВКЛ / ВЫКЛ: ИЗОБРАЖЕНИЯ: ШРИФТ: A A A ФОН: Ц Ц Ц Ц
Павлодар облысы білім беру басқармасы, Аққулы ауданы білім беру бөлімінің" Бесқарағай жалпы орта білім беру мектебі" КММ
КГУ "Бескарагайская средняя общеобразовательная школа " отдела образования района Аққулы, управления образования Павлодарской области
Бескарагай а.
beskaragai@aqqulyroo.edu.kz

Біз сіздермен сәлемдесуге
қуаныштымыз мектебіміздің ресми сайтында!

Сайт біздің қалай екенімізді білгісі келетіндердің
барлығына арналған оқу орны.

Бөлімге өтіңіз

Тәрбие жұмысы-бұл жеке тұлғаның толыққанды дамуы үшін жағдай жасауды мақсат ететін балалардың өмірін ұйымдастырудың мақсатты қызметі.

Тәрбие-педагогикадағы маңызды категориялық ұғымдардың бірі. Кең мағынада білім-бұл қоғамның адамға әсері. Тар, педагогикалық мағынада тәрбие қоғамның негізгі талаптарын көрсететін тәрбиелік мақсаттар мен міндеттерді жүзеге асыру үшін мұғалімдер мен оқушылардың арнайы ұйымдастырылған қызметі ретінде қарастырылады.

Оқу процесінің мақсаты-оқушыларды өзін-өзі тәрбиелеуге, өзін-өзі дамытуға, өзін-өзі жүзеге асыруға бағыттау.

Тәрбие үрдісінің міндеттері:

- Зияткерлендіру танымдық процестерді дамыту, ойлау, еске сақтау, назар, іскерліктер пайдалану гипотезами меңгеру, жаңа қарым-қатынас жасау және өзін-өзі талдау;

- Психикалық процестерді жетілдіру-өзін-өзі бақылау, өзін-өзі талдау, өзін-өзі тәрбиелеу, сезімдерді, эмоцияларды өзін-өзі реттеу, дерексіз ойлау қабілетін дамыту, қарым-қатынас стилін жетілдіру.

– Қоғамның әлеуметтік, саяси және мәдени өмірінде бағдарлау-нанымдарды, дүниетанымдарды, әлеуметтік көзқарастар жүйесін қалыптастыру, көзқарастарды анықтау, белгілі бір қызмет түрлеріне қызығушылықтар мен бейімділіктерді анықтау.

- Тұлғаның адамгершілік қасиеттерін жетілдіру, алынған білімді тұлғааралық қарым-қатынаста пайдалану мүмкіндігі.

- Салауатты өмір салты туралы білімді қолдана білу, "Дені саудың-жаны сау"қағидаты бойынша өмір сүру.

- Дамыту самотворчества ұжымда.

Оқу процесі тұтас динамикалық жүйе ретінде қарастырылады, оның жүйе құраушы факторы білім алушының жеке басын дамыту мақсаты болып табылады, ол мұғалім мен оқушының өзара әрекеттесуінде жүзеге асырылады.

© 2024. Все права защищены.